Sport și FitnessFotbal

Ftbolny Club "Alesund" (Norvegia)

„Alesund“ (Norvegia) - un club de fotbal scandinav, cu mai mult de o sută de ani de istorie. Cu toate acestea, la cel mai înalt nivel a reușit să iasă relativ recent. Dacă vrei să știi cât de mult progresele realizate recent „Alesund“ (Norvegia), care a devenit dușmanul Moscovei „Spartak“ într-unul dintre meciuri amicale a avut loc în fereastra de iarnă, atunci acest articol este pentru tine.

Povestea Cupei Norvegiei

Deci, în mod natural, pentru fiecare campionat local de club de fotbal este unul dintre cele mai importante turnee, nu este o excepție și „Alesund“. Norvegia - nu este țara de fotbal din Europa, dar concurența a fost destul de mare, astfel încât acest club să-și petreacă o mulțime de timp încercând să iasă în liga mare. Acest articol va lua în considerare doar istoria recentă a clubului, care este ceea ce sa întâmplat în noul mileniu. A fost apoi, și a început drumul său spre faima „Alesund“. Norvegia are un campionat de mai multe niveluri și clubul de la începutul mileniului a fost în prima divizie, a doua cea mai buna liga a țării. În 2001, clubul a terminat pe locul șase, iar în 2002 a fost pe a doua poziție, care i-au permis să se ridice la liga mare. Țineți echipa nu ar putea doar un an, au plecat de la locul 13.

Un an mai târziu, „Alesund“, din nou, a venit în locul al doilea, a venit la liga mare - și din nou, nu a fost suficient de puternic pentru a rămâne acolo, a avut loc al 13-lea, și a revenit la prima divizie. Și numai în 2006, a treia ieșire în liga mare a fost un succes, iar clubul a fost capabil să câștige un punct de sprijin acolo. In urmatoarele trei sezoane el a fost pe punctul de plecare, dar a reușit să rămână, iar în 2010 a creat un miracol, luând locul al patrulea în campionatul național. Din păcate, să-l câștige la club și nu a funcționat, el a fost capabil să repete succesul din 2013, din nou, de finisare a patra numai. Sezonul trecut, „Alesund“, a terminat campionatul nouă, iar acest lucru până când nu a început prea bine, în trei jocuri câștigând doar un singur punct și a fost pe locul 15 din 16.

Povestea despre Cupa Norvegia

Modul în care FC „Alesund“ (Norvegia) se află în Cupa țării poate fi numită o mult mai mult succes decât rezultatele sale în campionatul norvegian. Înapoi în 2002, el a ajuns în semi-finale, iar în 2003 sa oprit în etapa din sferturile de finală. Apoi a urmat o perioadă de eșecuri, care sa încheiat brusc în anul 2009, când, după patru ani de eșecuri și eșecuri în runda a patra „Alesund“ a câștigat Cupa Norvegiei. Acesta a fost primul trofeu din istoria clubului. Sezonul următor, după cum știți deja, clubul a terminat un record pentru un loc al patrulea în liga, dar în succesul Cupa nu este atins. Dar, în 2011, surpriza tuturor „Alesund“ a câștigat Cupa norvegian pentru a doua oară. Din păcate, până în prezent, trofeul a fost pentru ultima clubului, dar în următorii ani „Alesund“ a zburat pe a treia și a patra etape ale turneului. În acest an Cupa Norvegia nu a început încă, prima rundă este programată pentru sfârșitul lunii aprilie.

Despre EuroCups

După cum puteți ghici, „Alesund“ - acesta nu este un club care este un vizitator frecvent concurenței europene. El a apărut pentru prima dată acolo, în 2010, pentru că, în 2009, a câștigat Cupa norvegiană, dar în a treia rundă de calificare a clubului Europa League a fost retrogradat de la Scottish „Motherwell“. Un an mai târziu, clubul a reușit să ajungă la runda de calificare-play-off, bate de-a lungul drum Welsh „Neath“ maghiar „Ferencvaros“ și suedeză „Elfsborg“. În tur al playoff Totul a început mai mult decât bine, „Alesund“ bate olandez TT, cu un scor de 2: 1, dar era prea devreme să se bucure, pentru că în a doua etapă a olandezilor a învins norvegienii cu indecentă scor 6: 0.

În anul următor, „Alesund“ a câștigat albanez „tiran“, în al doilea tur de calificare, dar a pierdut în al treilea club de APOEL din Cipru. De atunci, clubul norvegian nu a considerat suficient de mare loc în campionat și a câștigat Cupa pentru a se califica pentru competiția europeană.

Meciul cu „Spartacus“

În medie, fanii ruși ar ști cu greu despre existența clubului, în cazul în care nu se potrivesc „Spartak“ - „Alesund“. Norvegia, după cum am menționat mai devreme, nu este o țară de fotbal, astfel încât cluburile din această țară foarte puțini oameni au informații suficiente. Jocul „Alesund“ cu „Spartacus“ a avut loc în luna februarie a acestui an, iar clubul Moscova a reușit să câștige cu un scor de 3: 1.

Având în vedere componența clubului norvegian, care a pus pe meci de „Spartacus“, se poate concluziona despre puterea clubului. La poarta era portar Andreas Lee. În centrul apărării și a jucat Ramsteyn Gretarson, precum și protecția aripilor - și Kirkeskov Arnarson. Este surprinzător faptul că un norvegian printre ei este singurul portar, doi fundași printre islandeză, daneză și olandeză. Centrul de mijloc în Bast exclusiv norvegiană, este alcătuită din Riise și Carlsen. Pe flancurile juca islandez Trandarson și un alt olandezul Geass. O pereche funcționează în atac-Berisha Mohammed Abdellaoue care se potrivesc cu Moscoviții nu au putut fi observat ca rezultat acțiuni. Unicul gol al meciului „Spartak“ (Rusia) - „Alesund“ (Norvegia) de la vizitatorii marcat fundașul Gretarsson, în timp ce obiectivele Moscoviții au fost marcate de Luiz Adriano Roman Zobnin și substitut Quincy ProMes.

Copyright © 2018 ro.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.