Sport și FitnessFotbal

FC "mahomedan" (Calcuta, India)

Fotbalul este unul dintre cele mai cunoscute și cele mai comune tipuri de sport moderne. Cu toate acestea, puțini fani de fotbal interesați, de exemplu, campionatul Indiei. Toți ochii pe marile campionate din țări precum Spania, Germania, Anglia și Italia - și, desigur, pentru turnee majore, cum ar fi Liga Campionilor și Europa League.

Cu toate acestea, în cazul în campionate la egal la egal în India, puteți vedea multe lucruri minunate si memorabile. Una dintre ele este campionatul unui oraș ca Kolkata. India are un sistem standard de campionate, dar separat de ea în acest oraș găzduiește propriul turneu. Și în acest sens el este unul dintre cele mai vechi din lume. Deci, ar trebui sa stii cu siguranta despre ceea ce se întâmplă în lumea fotbalului un oras ca Kolkata.

India a dat clubul mondial „mahomedan“ - moderne despre ea fanii de fotbal sunt puțin probabil să audă, dar este, de asemenea, una dintre cele mai vechi cluburi, care la un moment dat a fost unul dintre cele mai puternice din India și încă mai este una dintre cele mai respectate.

Club celebru

club de fotbal „mahomedan“ (Calcuta, India) este una dintre cele mai renumite și popular în întreaga țară, așa cum este familiar pentru mulți fani de fotbal din lume. Istoria acestui club începe din nou în 1891, este cea mai veche din țară, iar acest lucru este echipa pentru prima dată în istoria legendara a câștigat campionatul Calcuta, despre care mai multe detalii vor fi discutate în continuare. În ceea ce privește cea mai mare parte a clubului, el a devenit un trendsetter în fotbal în țară și a avut o influență majoră asupra dezvoltării în continuare a acesteia în India. Din păcate, până în prezent fosta glorie a fost lăsat în urmă, și în termeni de fotbal FC „mahomedan“ (Calcuta, India) nu este în cea mai bună condiție.

progres

Ce este succesul pentru istoria lor incredibil de mult timp și-a făcut la club? Având în vedere faptul că, în timpul formării istoriei acestui sport în țară au existat o varietate de cupe regionale și naționale, aproape fiecare dintre ele „muhammedane“ a câștigat cel puțin o dată. Cu toate acestea, dacă vorbim despre cel mai prestigios trofeu al țării care primește câștigătorul campionatului din India echipei naționale de fotbal, el nu a cedat. Mai mult, „mahomedan“ nu a putut câștiga chiar în a doua divizie - cea mai mare realizare a fost lansarea prima liga cu locul al doilea.

Dar, dacă acorde o atenție la Cupa Calcuta menționată mai sus, aici, această echipă a avut mare succes. Din păcate, recordul pentru cele mai multe trofee câștigate „mahomedani“ devin incapabili, însă aceasta este prima dată în istoria clubului a câștigat turneul în 1934. De atunci, el a câștigat unsprezece victorii, dintre care ultima datează din 1981.

De nouă ori echipa sa oprit pe punctul de victorie, ultima dată a fost în 2016, adică în ultimul joc al turneului - a câștigat apoi cel mai mare dușman „mahomedan“, „East Bengal.“ Doar exact „East Bengal“ și deține recordul pentru victorii în campionat Calcutta - i revină trofeul de 38 de ori. În același timp, clubul a jucat în liga majore din India, unde a terminat pe locul al treilea, anul trecut. Desigur, cel mai prestigios turneu este campionatul din India - Calcuta League, mai degrabă, este un turneu istoric prietenos.

Rezultatele recente ale „mahomedan“

Dacă vorbim despre modul în care a jucat în ultimul deceniu al acestui club, putem spune cu siguranță că nu se teme de întreaga India. Kolkata jucători League chiar și îndoit sub pentru ultima oară pentru o lungă perioadă de timp. În 2009, clubul a fost retrogradat din divizia de top, a jucat patru ani în divizia a doua. În același timp, în 2013. „mahomedan“ clasat pe locul al treilea, oprindu-se cu un pas de ieșire din prima liga, iar în 2014 a luat locul al doilea și a rupt în campionatul național cel mai prestigios.

Dar acolo nu a trecut mult timp - în primul sezon echipa a avut loc al 13-lea și a revenit în liga a doua. Cei doi ani ai clubului acolo și-a petrecut, dar fără a fi în măsură să re-revenire la cel mai înalt nivel. După cum știți, cel mai important turneu al acestui sport cum ar fi fotbal, campionatul din India. Calcuta League nu este atât de important în ceea ce privește turneu sportiv, dar totul despre ea merită discutată separat. În general, este necesar să se spune despre sistemul de fotbal foarte indian cu mai multe detalii.

Indian Super League

Acest turneu este cel mai tânăr și cel mai în concordanță cu spiritul fotbalului modern, ca fiind pe deplin comerciale. Acesta a fost creat în 2013, atunci când o licitație a vândut drepturile de opt echipe, care trebuiau să participe la acest turneu, SUA și alți oameni de afaceri. Imediat după cumpărarea echipele au început să vină jucători buni, care anterior au fost figuri importante din fotbalul european. Având în vedere o astfel de dimensiune mică a turneului, într-o ligă standard, a jucat doar 14 runde. Ulterior a jucat faza de playoff, în care se determină câștigătorul. Până în prezent s-a jucat până în prezent doar două campionate - în 2014, a câștigat clubul „Atletico“ de la Calcuta, iar în 2015 - „Chennayin“.

Liga Națională de Fotbal

Cu toate acestea, indian Super League nu este un turneu țară de conducere - acesta a fost criticat pentru că sezonul său este prea scurt și nu are ca scop dezvoltarea fotbalului indian și pentru a atrage fonduri. Turneul de principal este I-League, adică, campionatul din India. Este acest turneu și a devenit lider în țară unde fotbalul înainte de a fi fost dezvoltat doar la nivel de amatori. Există acest turneu în 1996, dar apoi a fost numit Liga Nationala de Fotbal, și, deși a fost fondat de către Federația locală de fotbal, încă a rămas semi.

Deja în 1997, a fost adăugat la a doua divizie, iar în acest turneu format a durat aproape zece ani. În 2006, acesta s-a adăugat o a treia divizie, dar chiar și atunci au existat gânduri despre reformarea la nivel mondial, și în 2007, Liga Nationala de Fotbal a încetat să mai existe, pentru a face loc primul turneu de fotbal profesionist.

India League

Primul câștigător a fost clubul „Dempo“, care a câștigat în cele din urmă trei trofee, și deține recordul ca Churchill Brothers cluburilor „“ Bengaluru «și» Mohun Bagan „, a câștigat până acum doar de două ori. Formatul nu rămâne stabilă pentru un singur an - se schimbă în mod constant orice element, de la cel mai mic detaliu la numărul de echipe din liga. În momentul de față, între o piesă de teatru 11 echipe cu nici o fază a playoff-ului. Cele mai bune echipe sunt în Cupa Asiei, iar unele au o șansă de a se califica pentru Liga Campionilor Asiei, dar există cluburi mici care urmează formatul turneului.

League Two

În ceea ce privește a doua liga, acesta este turneul în cazul în care cei mai slabi sunt eliminate echipa de campionat din India - și unde, în campionatul din India vin cele mai puternice cluburi din liga a doua. Este „mahomedan“ a menționat mai sus se află acum.

Cupa Calcuta

Cu toate acestea, evenimentul cel mai remarcabil, care se mândrește cu India - Cupa Calcuta. Tabloul de bord al este mai mult decât interesantă, deoarece la ea participă mai mult de o sută de cluburi din astfel de orașe indiene, cum ar fi Calcuta. El este unul dintre cele mai vechi turnee de fotbal a avut loc începând din 1989.

Cum se poate juca fotbal India? Calcutta clasamentul campionatului, care se împarte mod destul de întortocheată, este un exemplu excelent. În campionat curent are sase divizii, prima și ultima împărțit pentru două poddiviziona. Fiecare dintre ele joacă un mai mult de 10 de echipe, care în primul rând efectuate în prima jumătate a sezonului în tabelul general, care în cele din urmă împărțit în două jumătăți. Prima jumătate a conduce a doua parte a sezonului în lupta pentru campionat, iar al doilea - încercând să nu zboare într-o divizie inferioară. Un fapt interesant este faptul că, în divizia de top din 1982, castigand doar doua cluburi - „Mohun Bagan“ „Bengalul de Est“ și

Copyright © 2018 ro.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.