Sport și FitnessSporturi extreme

Race Driver Ralf Schumacher biografie, realizări, fotografii

Ralf Schumacher - Pilotul de curse originar din Germania. Acesta acționează ca „Formula 1“. Fratele de pilot de curse legendarul Michael Schumacher.

primii ani

Ralph sa născut în vara anului 1975, în Germania. Chiar și la o vârstă fragedă, el a devenit interesat de curse cu motor. Acest lucru se datorează în parte fratele mai mare entuziasm, care a fost, de asemenea, implicat în curse.

Ca un adolescent, el a început kartingul. Este în acest sport Schumacher primeste primele abilități de conducere auto. El este interesat de carting până la nouăsprezece ani și deja apoi decide că viața lui se va conecta cu curse. Tânărul a înțeles că Karting - nu este exact genul de sport care se va realiza mult, și apoi decide să meargă în „Formula 3“. Acest eveniment a avut loc în 1994. El începe să vorbească pentru echipa WTS. In primul sezon el a așteptat, el nu a castigat nimic. Cu toate acestea, în următorii am reușit să obțină un oarecare succes. Ralf Schumacher a ocupat locul doi în campionatul german, "Formula 3". Primul a fost Norberto Fontana. Deja în perioada următoare, conducătorul auto acționează ca „Formula Nippon“ în Japonia și câștigă în acest campionat.

Principala cariera etapa

În 1997, Ralph este ferm fixat în „Formula 1“. Prima echipa - Iordania din Irlanda. El a vorbit destul de bine, în ciuda vârstei sale tinere. Problema a fost că sportivul nu a avut suficientă stabilitate pentru a obține rezultate maxime. In primul sezon, el se ridică doar o dată pe podium, se va întâmpla în a treia cursa a sezonului. Este demn de remarcat faptul că el a opri de multe ori cursa din cauza accidentelor.

În anul următor, el a fost colegii de echipă și fani, el a primit porecla. Ralf Schumacher Wet numit Ralph. Dar titlul de acest lucru poate fi considerat valabil, deoarece el a primit de la faptul că el a fost capabil să-și recapete controlul pe pista umeda. Poreclă a rămas cu el de-a lungul carierei sale, în cursa pe drum după ploaie, el va aduce echipa sa nu numai primul punct, dar, de asemenea, să fie în măsură să ia cea de a doua finală. Acest lucru a avut loc în Belgia.

1999 sezonul Schumacher a început deja în cealaltă echipă, numit Williams. El va acționa în tandem cu Alessandro Zanardi. Tânărul german va fi capabil să eclipseze italian mai experimentat, care o dată considerat ca fiind unul dintre cele mai puternice piloti din categoria CART.

Prima victorie în cursa va trebui să aștepte destul de mult timp. Numai în 2001, Ralf Schumacher pentru prima dată în carieră câștigă cursa. În același sezon el a fost capabil să câștige mai multe mai multe triumfă. Trei victorii intr-un sezon va conduce la faptul că rezultatele german va fi al patrulea, iar rezultatul la momentul respectiv va fi foarte bun pentru el.

În sezonul 2002 german va câștiga doar o singură cursă, iar în 2003 va fi capabil să câștige câteva victorii importante. Poate că dacă el a acționat mai stabil, el ar putea pretinde primul loc la sfârșitul sezonului. Dar, din cauza accidentelor frecvente și curse pur și simplu rău Ralph realiza acest lucru nu a reușit și a rămas în umbra fratelui său mai stelare.

Perioada următoare a avut succes pentru ambele Schumacher si pentru intreaga echipa. În ciuda faptului că unul dintre el termină a doua primele curse, probleme mai serioase de a începe: toate rezultatele echipei anula din cauza unor încălcări, iar germanul va primi într-un accident grav și a fost rănit, din cauza care va trebui să dor de câteva curse. Un eveniment tragic se întâmplă pe drum în America.

Sezonul 2005 a început ca o parte a Toyota și acționează împreună cu Jarno Trulli, celebrul pilot de curse italian. Contractul cu echipa japoneza va fi semnat timp de doi ani. După mâna absolvire firul acordului nu, și treizeci de germană va părăsi echipa.

Pe aceasta, cariera sa în „Formula 1“ va ajunge la un sfârșit. Sportivul mă va încerca în alte categorii de curse.

După cum puteți vedea, nimic grav a câștigat Ralf Schumacher. Fotografiile arată asemănarea foarte puternic cu fratele său mai mare.

Cariera după "F-1"

În 2008, un german decide să meargă într-un rase diferite categorii. El începe să participe la Deutsche Tourenwagen Masters. În primul sezon va fi echipa Mücke Motorsport. cal de curse grave nu se vor obține rezultate și să ia la sfârșitul sezonului doar pe locul al paisprezecelea, pentru a creditului său va fi doar trei credite.

În 2009, el se alătură echipei HWA echipei. Din nou, nu arată nimic extraordinar și ocupă locul al unsprezecelea în activ - nouă puncte.

Sezonul următor, din nou are performanțe slabe: locul paisprezecea și doar trei puncte câștigate.

În sezonul 2011, Ralph a dat fanilor echipei lor o mulțime de emoții pozitive. În cele două curse a reușit să urce pe podium. El a luat locul al doilea și al treilea. Prin rezultatele perioadei au arătat cel mai bun rezultat din cariera sa și a câștigat finala pe locul opt.

Și a încheiat cariera de curse a sportivului de numele lui Ralf Schumacher. biografia lui, după cum puteți vedea, are urcușuri și coborâșuri. Din păcate, victorii majore, niciodată nu a reușit să realizeze. 2012 sa dovedit un eșec complet. Rider a marcat nici un avantaj în cazul individuale și a avut loc al XVII-lea.

Hobby-uri Ralf Schumacher

Germană este o persoană foarte versatil. El nu a fost niciodată fixat pe unele rase, spre deosebire de fratele mai mare. În timpul liber îi place să joace tenis și ciclism.

În ciuda faptului că omul este un mare iubitor de activități în aer liber, și, uneori, el preferă să rămână acasă și doar juca table cu cineva din familie.

atlet de viață personală

Racer pentru o lungă perioadă de timp întâlnit cu un Cora Brinkmann german. Ea a lucrat ca model, precum și la televizor. În toamna anului 2001, tinerii legalizat oficial căsătoria. La doar câteva săptămâni mai târziu, cei doi au avut un fiu. Copilul a fost numit David. Ralf si Cora au fost căsătoriți timp de trei ani, iar apoi a decis să divorțeze.

Un atlet are un frate mai mare, care a fost, de asemenea, un cal de curse. Numele lui este Michael Schumacher, iar el este o legenda vie a „Formula 1“.

Viața fără sport

Mulți oameni se întreabă ce a făcut cu excepția Ralf Schumacher curse. Iar situația este după cum urmează.

După terminarea carierei sportive, el a planificat să facă o investiție de bani în industria sexului. Cu toate acestea, ideea nu a reușit. Prea mulți oameni sunt interesați de acest lucru, iar șoferul a decis să nu se ocupe de caz. În ciuda respingerii unor astfel de activități, fostul atlet a fost poreclit porno Ralph.

Schumacher a reușit să joace în mai multe filme.

Rezumând

În ciuda realizărilor sale dubioase în sport, omul va merge în jos în istoria de curse. Ea are mai mult de a face cu fratele său, mai degrabă decât în mod direct cu el. Este regretabil, dar atunci când acestea amintesc numele lui Schumacher, prima menționare vreodata de Michael. Din păcate, se întâmplă de multe ori, mai ales acest fapt dă picanterie și că frații sunt foarte similare în aparență.

Astăzi Ralf Schumacher este directorul companiei Deutsche Tourenwagen Masters, pentru care a jucat o dată.

Copyright © 2018 ro.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.